Klaudia Nowakowska zostaje w bialskim klubie!

Klaudia Nowakowska zostaje w bialskim klubie!

Klaudia Nowakowska zostaje w bialskim klubie na kolejny sezon!

Swoje pierwsze kroki Klaudia stawiała w UKS MOSM Bytom, gdzie grała do kategorii młodziczki. Kolejnym klubem Klaudii była Silesia Volley Mysłowice. W tej też drużynie przeszła wszystkie szczeble aż do zespołu seniorek. W sezonie 2012/2013 wraz z drużyną sięgnęła po wicemistrzostwo Polski juniorek przegrywając w finale z Gedanią Gdańsk 2:3. W 2015 roku przeniosła się do Krosna (Karpaty, AZS PANS). Z tego okresu na uwagę zasługują srebrny i brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. Następnie była zawodniczką PMKS Nike Węgrów, a w 2017 przeniosła się do Enei Energetyka Poznań. W poznańskim klubie występowała do 2021 roku sięgając dwukrotnie po brązowy medal I Ligi Kobiet oraz tytuł najlepszej przyjmującej całej ligi. W sezonie 2021/2022 była już siatkarką Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów, z którym awansowała do TAURON Ligi. W zespole z Tarnowa zadebiutowała w siatkarskiej elicie. W sezonie 2023/2024 reprezentowała barwy MOYA Radomki Radom, z którą zajęła 6. miejsce w TAURON Lidze. Rok później przeniosła się do Belgii do zespołu Darta Bevo Roeselare, w którym zagrała 28 spotkań i sięgnęła po wicemistrzostwo Belgii. W zeszłym sezonie skorzystała z propozycji BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. W bialskim klubie rozegrała 29 spotkań zdobywając 123 punkty. Dwukrotnie była wybierana MVP spotkania. Stało się tak w meczu z Nowym Dworem Mazowieckim w 9. kolejce TAURON Ligi oraz w spotkaniu z MOYA Radomką Radom w 19. kolejce!

Klaudia Nowakowska ma za sobą również doświadczenia z siatkówki plażowej. Oprócz Akademickiego Mistrzostwa Polski, w 2017 roku wraz z Agatą Wawrzyńczyk zdobyły złoty medal Uniwersyteckich Mistrzostw Europy. 

Klaudia cieszymy się, że zostajesz z nami!

Wróć