Zapowiedź: Drugi półfinał z Rzeszowem

Zapowiedź: Drugi półfinał z Rzeszowem

We wtorek 7 kwietnia o godzinie 17:30 w Hali im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała podejmie aktualne Mistrzynie Polski oraz lidera po fazie zasadniczej – DevelopRes Rzeszów. Mecz będzie drugim półfinałem TAURON Ligi.

Pierwszy mecz półfinałowy rozegrany został w Rzeszowie. Gospodynie wygrały bez straty seta, choć trzeba przyznać, że Bielszczanki długimi fragmentami grały z Mistrzyniami Polski jak równy z równym. Klasą samą dla siebie w tym meczu była amerykańska atakująca Rzeszowianek – Taylor Bannister, która zdobyła aż 23 punkty! Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka przez cały mecz nie znalazły recepty na różnorodne ataki i bardzo silne zagrywki Amerykanki, która dodatkowo była wspierana przez Julitę Piasecką i dwie rzeszowskie środkowe – Laurę Heyrman i Svitlanę Dorsman.

W bielskiej drużynie bardzo dobrze zagrała rozgrywająca Giulią Gennari. Dobre fragmenty miały również Kertu Laak, Aleksandra Gryka i Martyna Borowczak, ale żadna z nich nie byłą w stanie przechylić szali zwycięstwa na stronę BKS BOSTIK ZGO. Wydaje się jednak, że w bielskiej hali, w której Bielszczanki czują się najlepiej, przy wsparciu swojej publiczności są w stanie pokusić się o niespodziankę. Zadanie będzie piekielnie trudne, bowiem zespół z Bielska-Białej nie wygrał z Rzeszowiankami od lutego 2024 roku przegrywając kolejne dziesięć meczów! Aby jednak mieć nadzieję na finał BKS BOSTIK ZGO musi jutro wygrać! Kiedy więc zatrzymać serię Rzeszowa, jak nie teraz, w półfinale Mistrzostw Polski? Zapowiada się bardzo ciekawe starcie, którego nie można przegapić!

Zapraszamy wszystkich we wtorkowe popołudnie do bielskiej hali! Początek meczu o 17:30! Nie może zabraknąć nikogo, kto nazywa siebie kibicem BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała!

Wróć