BKS BOSTIK wygrywa w Memoriale Agaty!

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź  3:2 (25:14, 22:25, 25:17, 21:25, 15:11)
MVP:  Paulina Majkowska (BKS BOSTIK)
BKS BOSTIK: Nowicka, Pierzchała, Majkowska, Damaske, Sobiczewska, Ceasar, Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Szczepańska-Pogoda.
Grot Budowlani Łódź: Lisiak, Łazowska, Kukulska, Durul, Sobolska-Tarasova, Kazała, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Polak, Kąkol, Gawlak.

W finale X Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej bielszczanki zagrały z Grotem Budowlanymi Łódź. Zwykle mecze pomiędzy tymi zespołami są bardzo zacięte. Tym razem było podobnie. Stawka spotkania (wygrana w Memoriale), ale także cała oprawa wydarzenia i doping kibiców sprawiał, że siatkarki obu ekip walczyły na całego!

Pierwszego seta BKS BOSTIK Bielsko-Biała miał pod pełną kontrolą. Rozpędzonych bielszczanek łodzianki nie były w stanie zatrzymać. W efekcie gospodynie wygrały 25:14!

W drugim secie mecz się wyrównał. Świetnie radziła sobie w ataku była siatkarka bialskiego klubu Aleksandra Kazała, dzięki której łodzianki cały czas były w grze. Końcówka należała do przyjezdnych, które cieszyły się z wygranej 25:22.

W trzecim secie znów lepiej prezentowały się siatkarki z Bielska-Białej! Dobre bloki, ale przede wszystkim świetna zagrywka, po której łodzianki miały problemy z wyprowadzeniem akcji, sprawiły, że BKS BOSTIK wygrał tę partię 25:17.

Każdy kto myślał, że to już koniec emocji, musiał być zaskoczony w czwartym secie, w którym do głosu znów doszły podopieczne trenera Macieja Biernata. Mimo walki bielskiemu zespołowi nie udało się odrobić strat i z wygranej cieszyły się siatkarki Grota Budowlanych.

Tiebreak od początku szedł po myśli BKS BOSTIK. Czteropunktowe prowadzenie udało się uzyskać przy zmianie stron (8:4). To prowadzenie udało się dociągnąć do końca. Wygrana 15:11 pozwoliła wygrać 15:11 seta, 3:2 mecz i cały X Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej!

Novator Chmielnicki – TJ Ostrava 0:3 (18:25, 22:25, 7:25)
Novator: Frolova, Avtorska A., Politanska, Shandra, Didukh, Avtorska O., Pidgurska (libero) oraz Zahrubska (libero), Shchutska, Pyvovar, Biliak.
TJ Ostrava: Jedlickova, Kasparova, Dąbrowska, Buvinić, Hadackova, Skrivanova, Jancova (libero) oraz Vytiskova, Fukalova, Chladkova, Jaseckova

W meczu o 3. miejsce X Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej Czeszki z Ostravy pokonały ukraiński Novator. Ukrainki tylko w dwóch pierwszych setach były w stanie dotrzymać kroku naszym południowym sąsiadkom. Po przegranej drugiej partii powietrze z nich jednak zeszło. Czeszki szybko uzyskały kilka punktów przewagi, co miało decydujące znaczenie. Im dłużej trwał ten set tym mniej ochoty do walki miały Ukrainki. W efekcie Ostrava wygrała 25:7 i cały mecz 3:0. Tym samym TJ Ostrava zajęła miejsce trzecie.