Pierwszy mecz w 2023 roku!

W pierwszym meczu w 2023 roku zagramy na wyjeździe z UNI Opole! W nowy rok w zdecydowanie lepszych humorach weszły bielszczanki, które kilka dni przed końcem roku wygrały z IŁ Capital Legionovią Legionowo 3:1. Tylko w pierwszym secie zespół trenera Bartłomieja Piekarczyka musiał uznać wyższość rywalek, które zagrały bardzo dobrze. Później już przewaga gospodyń była bardzo wyraźna. Zwycięstwo nad ostatnią drużyną w tabeli pozwoliło bielskiej ekipie utrzymać piąte miejsce w lidze.

W zdecydowanie gorszych nastrojach do czwartkowego meczu przystępują opolanki. UNI Opole w pierwszych trzech meczach sezonu wygrały dwukrotnie i to z zespołami z Radomia i Polic! Wydawało się, że UNI może być rewelacją tego sezonu. Tymczasem kolejne sześć spotkań opolanki przegrały! W ostatnim meczu 2022 roku uległy 0:3 beniaminkowi z Tarnowa, przez co spadły na 10. miejsce w TAURON Lidze.

Historia spotkań obu drużyn jest krótka. UNI Opole w poprzednim sezonie było absolutnym beniaminkiem TAURON Ligi. Co ciekawe jednak BKS BOSTIK Bielsko-Biała i UNI Opole spotkały się w poprzednim sezonie aż czterokrotnie. Jak informuje Dariusz Paliczka obie drużyny zwyciężyły po 2 razy i również po dwa razy jako gość i gospodarz, przy czym w sezonie zasadniczym wygrywały gospodynie a meczach o 7. miejsce wygrywały przyjezdne. Stosunek setów 8:7 dla BKS BOSTIK Bielsko-Biała, choć gdyby doliczyć niewliczanego do statystyk złotego seta, to byłby idealny remis 8:8. W małych punktach lepiej wypadają bielszczanki 356:342. Warto dodać, że w sezonie 1957/58 występowała w najwyższej lidze drużyna Budowlanych Opole, która jednak nie ma nic wspólnego z obecną drużyną UNI. Ale z kronikarskiego obowiązku wypada dodać, że na rozegrane 2 mecze BKS z tą drużyną też mamy idealny remis – oba spotkania, rozegrane zresztą w Opolu, zakończyły się tie-breakami, raz wygrał BKS.

Początek czwartkowego meczu o godzinie 17:30 w Opolu. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

4 stycznia 2023 (środa) 10:01