UNI Opole – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25)

Stan rywalizacji: 2:0 dla BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

Awans BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

MVP: Paulina Damaske (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała)

BKS BOSTIK ZGO: Nowicka, Pacak, Borowczak, Majkowska, Laak, Damaske, Mazur (libero) oraz Abramajtys, Stachowicz, Szczepańska-Pogoda

UNI: Olaya, Bińczycka, Zaroślińska-Król, Pamuła, Połeć,  Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Sieradzka, Janicka, McCall

W pierwszym meczu ćwierćfinału TAURON Ligi BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała pokonał 3:2 UNI Opole i zrobił pierwszy krok w stronę półfinału. W Opolu bielszczanki chciały postawić kropkę nad „i”, by po raz drugi z rzędu awansować do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski. Zadanie nie było łatwe. Choć wtorkowy mecz był piątym w tym sezonie pomiędzy BKS BOSTIK ZGO a UNI Opole, to właśnie w Opolu bielszczanki musiały przełknąć gorycz porażki w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej. Tym razem jednak podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka wyszły na boisko z mocnym postanowieniem zakończenia ćwierćfinałowej rywalizacji.

Początek pierwszej partii należał do bielszczanek, które prowadziły 3:1, a później 7:4. Po kolejnych dwóch atakach Pauliny Damaske było już 11:7. Lepsze przyjęcie niż w poprzednich meczach pozwalało też Julii Nowickiej, co jakiś czas, na kombinacyjną grę. Nic dziwnego, że bielska kapitan wykorzystywała także na środku Joannę Pacak. Przewaga bielskiego zespołu urosła do pięciu punktów (13:8), ale od tego momentu lepiej radziły sobie opolanki. Gospodynie poprawiły zagrywkę, która sprawiała problemu bielskiej ekipie. Przy stanie 14:15 trener Piekarczyk poprosił o czas, jednak UNI za sprawą ataku Marty Pamuły doprowadziło do remisu. Na szczęście bielski zespół wygrał siedem kolejnych akcji i uspokoił sytuację na boisku. Po raz kolejny w ostatnim czasie serię punktów z rzędu bielski zespół osiągnął przy zagrywkach Kertu Laak! Zespół gospodarzy próbował odrabiać straty, ale nie dał rady dogonić bielszczanek, które wygrały 25:19.

Drugą partię wynikiem 3:0 otworzyły gospodynie. W połowie seta przewaga opolanek wzrosła do czterech punktów (13:9), a trener Bartłomiej Piekarczyk poprosił o przerwę. Niestety Marta Orzyłowska kontynuowała dobrą serię zagrywek przez co przewaga UNI wzrosła do sześciu punktów (15:9). Na boisku w miejsce Martyny Borowczak pojawiła się Regiane Bidias, która od razu po wejściu na boisko zdobyła punkt. Chwilę później przewaga siódmej drużyny TAURON Ligi wzrosła do siedmiu punktów (20:13). Bielski zespół zdobył cztery punkty z rzędu i znów mieliśmy walkę na boisku. Po błędzie w przyjęciu Any Kariny Olayi i w popsutym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król, BKS BOSTIK ZGO miał już tylko punkt straty (20:21). Chwilę później bielszczanki doprowadziły do remisu po 22, a nawet wyszły na prowadzenie 23:22 po ataku Regiane Bidias i autowym bloku gospodyń. Pierwszą piłkę setową miały jednak opolanki po ataku w antenkę Kertu Laak. Końcówka należała jednak do zespołu z Bielska-Białej! Najpierw piłkę setową atakiem obroniła Regiane Bidias. Później błąd popełniła Ana Karina Olaya, a piłkę setową wykorzystała Regis! Po raz kolejny w tym sezonie bielszczanki odrobiły stratę wręcz niemożliwą do odrobienia.

Początek trzeciej partii był wyrównany (4:4). I znów przy zagrywkach Kertu bielskiemu zespołowi udało się zdobyć przewagę (6:4). Świetnie w tym fragmencie w obronie grała Julia Mazur, która podbijała nawet najmocniejsze ataki Any Kariny Olayi! Przewaga BKS BOSTIK ZGO wzrosła do stanu 9:5. Trener Nicola Vettori poprosił o przerwę, ale na niewiele się to zdało. Tuż po czasie asa serwisowego zdobyła Paulina Damaske a podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka prowadziły już 10:5. Gospodynie po raz kolejny pokazały jednak, że nie tak łatwo je złamać i zbliżyły się na dwa punkty (10:12), a po chwili doprowadziły do remisu po 14. Kolejny fragment to wyrównana walka. Opolanki co prawda wyszły na prowadzenie 18:17, ale atak Joanny Pacak dał remis po 18. Na zagrywkę weszła Julia Nowicka i od razu zdobyła dwa punkty z zagrywki. Bielszczanki wróciły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca! BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrał 25:21.

Zwycięstwo 3:0 daje BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała awans do półfinału!

26 marca 2024 (wtorek) 22:43