OnlyBio Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

MVP: Paulina Majkowska (BKS BOSTIK Bielsko-Biała)

OnlyBio Pałac: Bałdyga, Lewandowska, Gałkowska, Różyńska, Żurowska, Nowakowska, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz, Mazurek.

BKS BOSTIK: Pierzchała, Nowicka, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Borowczak, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Abramajtys

W 11. kolejce TAURON Ligi BKS BOSTIK Bielsko-Biała zmierzył się w Bydgoszczy z OnlyBio Pałacem. Przez kilka pierwszych tygodni TAURON Ligi obie drużyny rywalizowały o czwarte miejsce w tabeli. Końcówka 2022 roku nie była jednak dla bydgoszczanek szczęśliwa. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza przegrały cztery spotkania z rzędu, dlatego chciały zrobić wszystko, by mecz z BKS BOSTIK wygrać.

Na początku pierwszej partii zarysowała się delikatna przewaga bielszczanek. Od stanu 7:5 dla BKS BOSTIK Bielsko-Biała lepszy fragment meczu zaliczyły gospodynie, które zdobyły kilka punktów z rzędu i po kilku minutach było 14:9 dla OnlyBio Pałacu. Na szczęście niemoc bielskiej drużyny nie trwała zbyt długo. Dobre ataki Martyny Borowczak i Weroniki Sobiczewskiej spowodowały, że bielski zespół odrobił niemal wszystkie straty. Do remisu po 17 doprowadziła Martyna Borowczak, która zaserwowała asa! Końcówka w wykonaniu podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka to już pewna i skuteczna gra przyjezdnych! Duża w tym zasługa wprowadzonej na zagrywkę Nikoli Abramajtys, której serwisy siały spustoszenie w szeregach rywalek! Świetne zagrywki bielskiej środkowej sprawiły, że jej koleżanki mogły ustawiać szczelne bloki lub wyprowadzać skuteczne kontrataki. Ostatecznie bielski zespół wygrał 25:18.

W drugiej partii bielszczanki nie pozwoliły już rywalkom na podjęcie wyrównanej walki. Od samego początku kontrolowały wydarzenia na boisku. Po kilku minutach i kolejnym świetnym bloku Pauliny Majkowskiej prowadziły już 11:5! Bydgoszczanki starały się odrobić straty, ale udało im się jedynie dojść na 13:15. Duża w tym zasługa Moniki Gałkowskiej, która jako jedyna „ciągnęła” grę gospodyń. Od tego momentu BKS BOSTIK Bielsko-Biała zdobył dziesięć, a zespół Mirosława Zawieracza zaledwie cztery punkty! Świetnie zagrała w tym fragmencie Paulina Damaske. Swoją dobrą dyspozycję bielska przyjmująca przypieczętowała asem serwisowym, który zakończył drugą partię.

Prawdziwy siatkarski koncert bielszczanki dały jednak w trzecim secie, a szczególnie w jego drugiej części. Od stanu 13:10 dla BKS BOSTIK Bielsko-Biała, zespół z Bydgoszczy zdobył zaledwie cztery punkty! Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka w tym samym czasie aż 12! Trzy bloki Pauliny Majkowskiej, kilka ataków Pauliny Damaske i Weroniki Sobiczewskiej oraz kolejne świetne zagrywki wprowadzonej Nikoli Abramajtys dały bielszczankom zwycięstwo 25:14 i 3:0 w całym meczu!

Było to siódme zwycięstwo bielskiej ekipy w tym sezonie! 21 punktów po pierwszej rundzie fazy zasadniczej wystarcza na zajęcie czwartego miejsca na półmetku sezonu! Jest to najlepsze miejsce na półmetku od sezonu 2013/2014, gdy trenerem był… Mirosław Zawieracz – obecny szkoleniowiec OnlyBio Pałacu Bydgoszcz.