Lider lepszy w Bielsku-Białej

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 17:25, 19:25)

MVP: Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik)

BKS BOSTIK ZGO: Nowicka, Pacak, Majkowska, Laak, Damaske, Bidias, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Abramajtys, Stachowicz, Ciesielczyk.

Grupa Azoty Chemik: Inneh-Varga, Kowalewska, Korneluk, Sahin, Fedusio, Pierzchała, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio.

Po dwóch porażkach z Grupą Azoty Chemikiem Police w Pucharze CEV, przyszła pora na spotkanie z policzankami w ramach TAURON Ligi. BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała liczył, że tym razem uda się faworyzowanym przyjezdnym urwać choćby punkt. W dwóch poprzednich sezonach w Bielsku-Białej bielszczanki były w stanie wygrać z policzankami, co na pewno stanowiło pozytywny aspekt i dawało nadzieję, że i tym razem uda się sprawić niespodziankę.

Podobnie jak w meczu Pucharu CEV najlepszy w wykonaniu bielskiego zespołu był pierwszy set. Przez całą partię gospodynie grały ze zdobywcą Pucharu Polski jak równy z równym. Żadnemu zespołowi nie udało się zbudować większej przewagi, ale w końcówce nieco z przodu były siatkarki z Polic. Seta dobrym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Saliha Sahin.

W drugiej partii wyrównana gra toczyła się mniej więcej do połowy seta. Później lekką przewagę zyskały przyjezdne, które systematycznie powiększały prowadzenie. W bielskim zespole nie pomogły zmiany. Rozpędzone policzanki dowodzone przez Marlenę Kowalewską i Brunę Honorio, która zastąpiła Elizabeth Inneh-Vargę, nie dały się już zatrzymać i wygrały 25:17.

W trzecim secie trener Bartłomiej Piekarczyk postanowił zaryzykować i na pozycji atakującej wystawił nominalną przyjmującą Paulinę Damaske. MVP ostatniego ligowego meczu z MOYA Radomką Radom, dwoiła się i troiła, ale obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Znów mniej więcej do połowy seta bielszczanki nie ustępowały rywalkom. Później jednak Grupa Azoty Chemik wrzucała szósty bieg i zyskiwała przewagę, której bielska drużyna nie była w stanie zniwelować. Świetny mecz, szczególnie w bloku rozgrywała Agnieszka Korneluk, która zdobyła 12 punktów z czego aż 7 blokiem! Blok był niewątpliwie elementem, w którym policzanki miały największą przewagę. Ostatecznie lider TAURON Ligi wygrał 25:19 i cały mecz 3:0.

Było to ostatni mecz BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała we własnej hali w 2023 roku. Do końca 2023 roku rozegramy jeszcze mecze w Łodzi z Budowlanymi, oraz Opolu i Wrocławiu.

10 grudnia 2023 (niedziela) 17:37