O 3 punkty z beniaminkiem!

W czterech dotychczasowych spotkaniach w TAURON Lidze BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała nie przegrał nawet seta! To najlepszy start bielskiej drużyny w całej historii jej “ekstraklasowych” startów, a więc od 50 lat! O kolejne zwycięstwo bielszczanki zagrają z beniaminkiem ITA TOOLS Stal Mielec.

Siatkarki z Mielca po czterech kolejkach zajmują 10. miejsce w lidze. W czterech spotkaniach beniaminek zdobył dwa punkty – za wygraną u siebie 3:2 z UNI Opole. W pozostałych spotkaniach ITA TOOLS Stal Mielec przegrywała z Grupą Azoty Chemikiem Police, MOYA Radomką Radom oraz Grotem Budowlanymi Łódź. W drużynie z Mielca występuje była siatkarka bialskiego klubu – Emilia Mucha, a trenerem jest Wiesław Popik, który większość swojego życia związany jest z… Bielskiem-Białą. W sezonie 2012/2013 był nawet trenerem bialskiego klubu.

Bielszczanki w tym sezonie nie poniosły jeszcze porażki. Po czterech kolejkach są liderem TAURON Ligi, ale by pozostać na fotelu najlepszej ekipy w kraju, muszą w Mielcu wygrać po raz piąty z rzędu bez straty seta. Zadanie jest więc piekielnie trudne do wykonania, ale nie niemożliwe.

Co ciekawe z klubem z Mielca, BKS spotykał się w historii swoich “ekstraklasowych” startów aż 80 razy! Więcej meczów graliśmy tylko przeciwko Pałacowi Bydgoszcz i #VolleyWrocław. 57 razy bielszczanki wygrywały (27 na wyjeździe), a przegrywały 23 razy (15 na wyjeździe). Najwięcej razy padał wynik… 3:0 dla BKS (33 razy). Z innych ciekawostek warto dodać, że w sezonie 1989/1990 zespół z Bielska-Białej zanotował najmniej porażek w całej historii – zaledwie jedną w sezonie. Przegraliśmy wówczas ze… Stalą Mielec i była to porażka na inaugurację ligi. Po tej przegranej bielszczanki wygrały 26 meczów z rzędu (najdłuższa seria zwycięstw) i sięgnęły po dwa Mistrzostwa Polski! Ostatni meczu obu ekip przeciwko sobie miał miejsce w poprzednim sezonie w rozgrywkach Pucharu Polski. 3:1 wygrały wówczas siatkarki z Mielca. Z kolei ostatni mecz ligowy w 2011 roku w Mielcu padł łupem bielszczanek, które zwyciężyły w czterech setach.

Początek niedzielnego meczu w Mielcu w niedzielę o 20:30! Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

4 listopada 2023 (sobota) 21:58