Ostatni mecz w tym roku!

Przed BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała ostatni mecz ligowy w 2023 roku. Rywalem bielszczanek będzie #VolleyWrocław.

Po niespodziewanej porażce w Opolu bielskie siatkarki chcą za wszelką cenę zakończyć rok zwycięstwem. Kilka dni odpoczynku i spędzenie czasu z rodziną (kilka siatkarek udało się na Święta do domu) pozwoliło choć trochę naładować akumulatory, tak, by w drugi dzień Świąt z pełną energią rozpocząć przygotowania do ostatniego meczu w bardzo udanym dla nas roku.

Rywalem bielskiej drużyny będzie #VolleyWrocław, który w ostatnich spotkaniach gra w kratkę. Wrocławianki w dwóch ostatnich spotkaniach przed własną publicznością wygrały 3:2 z najsłabszym w lidze ITA TOOLS Stal Mielec i przegrały 2:3 z Grupą Azoty Akademią Tarnów. Być może to również był efekt zmęczenia i po kilku dniach odpoczynku w hali zobaczymy już drużynę, która np. potrafiła wygrać z Energą MKS Kalisz? Bez wątpienia we wrocławskiej drużynie gwiazdą jest Julia Szczurowska, która jest obecnie najlepiej punktującą i atakującą całej TAURON Ligi. Solidne skrzydła w postaci Anny Bączyńskiej i Kingi Stronias, a blokujące Anna Lewandowska i Gabriela Ponikowska, a także doświadczona rozgrywająca Lucie Muhlsteinova to również atuty wrocławskiej ekipy, o których zapominać nie można.

W pierwszej rundzie bielszczanki zdominowały wrocławską ekipę wygrywając 3:0. Ostatni set wygrany przez BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 25:8 to najwyżej wygrany set przez jakąkolwiek drużynę w tym sezonie TAURON Ligi. Nie oznacza to jednak, że we Wrocławiu będzie łatwo. O tym, jak drużyny ze środka tabeli są groźne u siebie, niech świadczy choćby ostatni mecz bielszczanek w Opolu…

Mecz #VolleyWrocław – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała już w sobotę o godzinie 19:00 we wrocławskiej hali Orbita.

29 grudnia 2023 (piątek) 12:11