KSG Warszawa – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3 (12:25, 13:25, 15:25)

MVP: Paulina Majkowska (BKS BOSTIK)

KSG: Grzelak, Baczewska, Jedut, Wojtyniak, Kott, Kierlewicz, Terlikowska (libero) oraz Pieńkowska, Tołkaczewska, Dymus, Urbańska, Pietruszkiewicz,

BKS BOSTIK ZGO: Ciesielczyk, Borowczak, Stachowicz, Abramajtys, Majkowska, Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero).

W 1/8 TAURON Pucharu Polski los zetknął trzeci zespół TAURON Ligi – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z liderem drugiej ligi – KSG Warszawa. Faworytem tego starcia były oczywiście bielszczanki, ale jak to często bywa krajowy puchar rządzi się swoimi prawami. Mała sala, w którym rozgrywany był mecz, parkiet, wiele linii na boisku czy inny rodzaj piłek to zawsze okoliczności, które na pewno nie sprzyjają drużynom z TAURON Ligi. Na szczęście w środowym spotkaniu nie miało to kompletnie żadnego znaczenia. Bielski zespół od początku zagrał na swoim poziomie, bo tego wymagał szacunek do niżej notowanego rywala.

Trener Bartłomiej Piekarczyk pewny wartości swojej drużyny, rozpoczął mecz zawodniczkami, które w meczach ligowych mają mniej szans na pokazanie się szerszej publiczności. Nie miało to jednak żadnego wpływu na wydarzenia na boisku. Od samego początku BKS BOSTIK ZGO rozpoczął bardzo skoncentrowany i z każdą kolejną minutą powiększał swoje prowadzenie. Bielszczanki prowadziły 8:2, 16:7 i 21:8. Aleksandra Stachowicz po równo rozdzielała piłki na skrzydła i na środek, dzięki czemu atakujące solidarnie zdobywały punkty. Efektem była wyraźna wygrana 25:12.

Początek drugiego seta był wyrównany. Warszawianki po dwóch udanych blokach doprowadziły do remisu a nawet wyszły na prowadzenie 4:3. Później do głosu doszły już siatkarki z Bielska-Białej, które wraz z upływem czasu zyskiwały większą przewagę. Dobrze w ataku radziła sobie Nikola Abramajtys, która po dwóch setach była najlepiej punktującą siatkarką na boisku. Bielszczanki w drugim secie dużo lepiej zagrały blokiem i na zagrywce a seta zakończyły wygraną 25:13.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Nie mające nic do stracenia warszawianki zagrały lepiej, ale bielski zespół kontrolował wydarzenia na boisku. Dobry fragment gry zaliczyła Joanna Ciesielczyk, która nie tylko dobrze atakowała, ale i punktowała blokiem (łącznie 5 bloków w meczu). Na skrzydle świetnie radziła sobie Martyna Borowczak, a podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka w drugiej części seta szybko zyskały wyraźną przewagę. BKS BOSTIK ZGO wygrał trzecią partię 25:15 i cały mecz 3:0!

W ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski bielszczanki zagrają z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

17 stycznia 2024 (środa) 20:39