BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)

Stan rywalizacji: 1:0 dla BKS BOSTIK ZGO

MVP: Julia Nowicka (BKS BOSTIK ZGO)

BKS BOSTIK ZGO: Nowicka, Pacak, Borowczak, Laak, Majkowska, Damaske, Mazur (libero) oraz Bidias.

Grot: Wilińska, Lisiak, Bjelica, Różyńska, May, Blagojević, Łysiak (libero) oraz Sobiczewska, Mitrović.

W piątkowe popołudnie w Hali im. Z. Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej rozpoczęła się rywalizacja o brązowy medal TAURON Ligi. Po dwóch stronach siatki stanęły zespoły, które w poprzednim sezonie również walczyły o brąz. Wówczas lepsze w trzech meczach okazały się łodzianki. W Bielsku-Białej liczono na skuteczny rewanż i pierwszy od 2011 roku medal Mistrzostw Polski. Aby go zdobyć, trzeba wygrać trzy spotkania. Bielszczanki w piątek zrobiły pierwszy krok w stronę podium Mistrzostw Polski!

W pierwszym secie łodzianki prowadziły tylko na początku seta (2:0). Później cztery punkty z rzędu zdobyły gospodynie, które rozpoczęły marsz w stronę wygranej. Przewaga podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka szybko rosła (8:4, 10:5). Przyjezdne na chwilę złapały swój rytm gry i zbliżyły się na dwa punkty (9:11), ale dobry blok Julii Nowickiej na Małgorzacie Lisiak dał bielskiemu zespołowi odrobinę oddechu i spokoju, który tak był potrzebny w tej części seta. Świetnie w ataku radziła sobie Paulina Damaske, ale prawdziwą kopalnią punktów był bielski blok! Gospodynie w pierwszej partii zdobyły aż 8 punktów blokiem, podczas gdy ich rywalki w tym elemencie zupełnie nie punktowały! Nic dziwnego, że BKS BOSTIK ZGO wygrał 25:16! Seta blokiem zakończyła Paulina Majkowska, dla której był to czwarty blok w pierwszej odsłonie meczu.

W drugim secie początkowo z przodu były gospodynie. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 8:6. Później przy zagrywce Mackenzie May łodzianki wyszły na prowadzenie 9:8. Chwilę później po błędzie Kertu Laak na tablicy wyników było już 14:11, a trener Bartłomiej Piekarczyk poprosił o przerwę. Kolejną akcję wygrały jeszcze przyjezdne, ale od tego momentu bielski zespół rozpoczął odrabianie strat, które powiodło się zaskakująco szybko. Po kolejnym bloku Pauliny Majkowskiej był już remis po 15! Atak Kertu Laak, jeszcze jeden blok popularnej Buby i błąd Eweliny Wilińskiej dał bielszczankom prowadzenie 18:16! Chwilę później były już cztery punkty przewagi (20:16) i stało się jasne, że podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zmierzają po wygraną w tym secie. Po długiej akcji i bloku Kertu Laak BKS BOSTIK ZGO miał pierwszą piłkę setową, a kilkadziesiąt sekund później reprezentantka Estonii atakiem zakończyła drugą partię!

Na początku trzeciego seta czteropunktową przewagę zyskały przyjezdne (9:5). Było jednak jasne, że bielski zespół jest w stanie odrobić takie straty, co udowadniał na przestrzeni całego sezonu. Od stanu 14:11 dla zespołu Macieja Biernata, gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu i mieliśmy remis! Kolejna seria punktowa miała miejsce chwilę później! Sygnał do ataku znów dał blok Pauliny Majkowskiej, a BKS BOSTIK ZGO wyszedł na prowadzenie 18:15. Zespół z Łodzi próbował odrobić straty, ale bielszczanek nie dało się już zatrzymać. Mecz asem serwisowym zakończyła Kertu Laak, dla której był to 18 punkt w meczu. Estonka była najlepiej punktującą siatkarką tego spotkania i powiększyła przewagę w rankingu najlepiej punktującej siatkarki TAURON Ligi.

Zwycięstwo dało bielskiej drużynie pierwszy duży punkt w rywalizacji do trzech wygranych. We wtorek spotkanie numer 2. Tym razem obie ekipy zagrają ze sobą w Łodzi. Mecz zaplanowano na 17:30.

12 kwietnia 2024 (piątek) 20:13