Wygrana z beniaminkiem

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – ITA TOOLS Stal Mielec (25:17, 25:18, 24:26, 25:11)

MVP: Joanna Pacak (BKS BOSTIK ZGO)

BKS BOSTIK ZGO: Nowicka, Pacak, Laak, Majkowska, Damaske, Bidias, Mazur (libero) oraz Borowczak, Abramajtys, Ciesielczyk, Szczepańska-Pogoda.

ITA TOOLS Stal: Nowacka, Bałucka, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Dyduła, Walczak, Bryda.

W 16. kolejce TAURON Ligi BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zagrał z beniaminkiem ITA TOOLS Stal Mielec. W pierwszy meczu obu drużyn, rozegranym w Mielcu, lepsze były siatkarki z Bielska-Białej, które wygrały 3:0.

W poniedziałkowym meczu faworytem były bielszczanki, które jak się okazało, z tej roli wywiązały się bardzo dobrze, choć nie wszystko poszło po ich myśli.

Pierwszy set to dobra gra gospodyń w bloku i na zagrywce. Świetnie w ataku radziła sobie Kertu Laak, a bielszczanki wraz z upływem czasu budowały coraz większą przewagę i bez większych problemów wygrały 25:17.

Drugi set był bardzo podobny i zakończył się niemal identycznie jak pierwszy. Mielczanki zdobyły co prawda punkt więcej, ale ani przez moment bielszczanki nie były zagrożone. Bardzo dobrze radziła sobie Joanna Pacak, która punktowała nie tylko w ataku, ale również w bloku i na zagrywce. Właśnie as serwisowy naszej środkowej zakończył drugą partię, a gospodynie prowadziły już 2:0.

Trzeci set dość niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia 4:0 dla przyjezdnych. Chwilę później było 7:1, a mielczanki poczuły, że mogą w tym secie powalczyć. Bielski zespół zdobył jednak osiem punktów z rzędu (dwa asy Joanny Pacak) i wyszedł na prowadzenie 9:7. Wydawało się, że teraz sytuacja się ustabilizuje, a bielszczanki, podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych partiach, rozpoczną budowanie przewagi. Tymczasem drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Grabdę nie zamierzała odpuszczać i dotrzymywała kroku gospodyniom. Doszło do gry na przewagi, w której skuteczniejsze były przyjezdne wygrywając 26:24.

Zmobilizowane porażką w trzecim secie podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka od początku czwartej partii wrzuciły wyższy bieg. Prowadziły 7:1 i systematycznie „uciekały” rywalkom. Do dobrej gry powróciła Kertu Laak, a bardzo dobrze spisywały się Paulina Damaske i Martyna Borowczak. Cały czas rewelacyjnie grała Joanna Pacak, która punkt zdobyła nawet głową (po bloku mielczanek). W tym secie nie było już walki, a BKS BOSTIK ZGO wygrał pewnie 25:11 i cały mecz 3:1.

23 stycznia 2024 (wtorek) 00:17